Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kańczudze

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Śpiewana Historia Polski

24.10.2018

100 lat Niepodległa

W piątek /26 października/ odbył się  w naszej Bibliotece koncert Pana Kuby Michalskiego, było  to połączenie piosenek naszego genialnego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej (m.in. „Samosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”) i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Kochanowskiego, Mickiewicza, Norwida, Asnyka i Herberta).

Całość była poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone były  krótkim komentarzem historycznym.

Do koncertu wkradła się również tematyka nieco rozrywkowa i z wielkim zaangażowaniem nasi goście zaśpiewali "Lokomotywę" Juliana Tuwima czy "Hallelujah" Leonarda Cohena.

Dziękujemy Panu Kubie oraz naszym gościom za przemiłe, kameralne spotkanie przy kawie i muzyce.

Kuba Michalski komponuje muzykę do wierszy znanych  poetów i  do tekstów własnych. Występuje również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, oraz cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany. M.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.

Niestety spotkanie autorskie z Panem Jerzym Fąfarą zostało odwołane z ważnych powodów rodzinnych autora.

 


czytaj dalej...

Warsztaty fotograficzne

05.10.2018

Fotoreporterzy opanowali Bibliotekę!!!


czytaj dalej...

Dziennikarskie wariacje

29.09.2018

Grant "Działaj lokalnie"

trafił do naszej Biblioteki


czytaj dalej...

"PRZEDWIOŚNIE" w Bibliotece

05.09.2018

LIST PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY

"Dlatego w trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie Przedwiośnia. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny
element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi. Niech z kart jego powieści przemówią do nas i ożyją na nowo dyskusje o wymarzonych „szklanych domach” i sielska atmosfera Nawłoci. Ale nade wszystko niech Przedwiośnie przypomina o stale aktualnej potrzebie budowania Polski opartej na zasadach sprawiedliwości, równości i solidarności, które są najmocniejszym fundamentem siły i bezpieczeństwa państwa i narodu."

Z wyrazami szacunku i sympatii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, KTÓRZY ZASZCZYCILI 7. EDYCJĘ NARODOWEGO CZYTANIA W NASZEJ BIBLIOTECE PRZESYŁAMY WYRAZY SZACUNKU
I  WDZIĘCZNOŚCI

 


czytaj dalej...

Z książką na start

05.09.2018

 

Mała Książka

           - Wielki Człowiek

 

Zapraszamy do obejrzenia: http://wielki-czlowiek.pl/multimedia/


czytaj dalej...

CZY CHCESZ ZOSTAĆ DZIENNIKARZEM?

05.09.2018

 

Dziennikarskie wariacje

w Bibliotece


czytaj dalej...

Wakacyjne odwiedziny...

27.07.2018

DINOZAURY W BIBLIOTECE


czytaj dalej...

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

12.07.2018

Ochrona danych osobowych jest jednym z kluczowych zadań realizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Kańczudze, ul. Rynek 6, 37-220 Kańczuga.


czytaj dalej...
Biblioteka Narodowa
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
w Rzeszowie

Urząd Miasta i Gminy
w Kańczudze

Dzienniki Ustaw
Ośrodek Kultury Miasta i Gminy Kańczuga

Licznik odwiedzin: 54013